Obecnie na polskim rynku wyróżnia się trzy rodzaje kas fiskalnych: małe, średnie i duże. Popularność tych ostatnich wynika z możliwości sprzężenia ich z profesjonalnymi programami fiskalnymi.
Programy pozwalają nie tylko na rozliczanie rachunków, ale też wgląd w księgowość, obserwację stanów magazynowych, organizację sklepu internetowego i wiele innych. Te duże urządzenia nie sprawdzają się jednak wszędzie: producenci przekonują, że w przypadku niewielkich firm zastosowanie małych kas fiskalnych jest wystarczające. Co zapewniają nam te urządzenia?
Zalety małych kas fiskalnych
Niewątpliwie największą zaleta małych kas fiskalnych są ich rozmiary i waga. Dzięki możliwości pracy poza źródłem stałego zasilania mogą być one wykorzystywane także mobilnie, np. na targowiskach czy w firmach przewozowych, w autobusach. Niewielka kasa fiskalna posiada możliwość zapisania w jej pamięci kilkudziesięciu pozycji produktów i wykorzystywania krótkich kodów. Mała kasa fiskalna jest prosta w obsłudze – pracownik szybko nauczy się najważniejszych komend, a sama nauka obsługi kasy nie potrwa dłużej niż kilka dni. To idealne rozwiązanie do niewielkich kawiarni czy restauracji, gdzie często zmienia się obsługa, kelnerzy.
Gdzie sprawdzą się niewielkie kasy fiskalne? Z pewnością na wspomnianych wcześniej targowiskach, firmach przewozowych, ale też niewielkich przedsiębiorstwach czy firmach usługowych o zasięgu lokalnym. Małe kasy będą idealne dla niewielkich sklepów spożywczych czy przemysłowych. Mogą być także wykorzystywane w biurach rachunkowych do obsługi klientów.
Każda kasa fiskalna sprzedawana jest wraz z dokładną instrukcją obsługi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości kupujący może liczyć także na pomoc firmy sprzedającej kasy. Niejednokrotnie umożliwiają one pomoc bezpośrednią podczas pierwszych tygodni użytkowani kasy.
Źródło: kotrakbis.pl