Współcześnie prowadzenie firmy znacząco różni się od metod stosowanych jeszcze 20-30 lat temu,. Wszystko za sprawą postępującej informatyzacji oraz wprowadzania do firm systemów komputerowych. Ważne jest, aby mieć świadomość ich możliwości oraz dobrać produkt, który spełni nasze oczekiwania. Co jest dostępne na rynku? Dla kogo oferowane są konkretne rozwiązania?
Oprogramowanie dla firm to złożone produkty, najczęściej składające się z licznych modułów. Najczęściej dedykowane są dla małych i średnich firm o dowolnym profilu lub też do placówek medycznych, gastronomicznych. W przypadku tych ostatnich konkretne moduły są tworzone z myślą o danych zagadnieniach, występujących wyłącznie w konkretnej branży. Oprogramowanie ogólne wspomaga zarządzanie takimi obszarami działania jak: raportowanie i analizy, tworzenie zestawień zakupów, zarządzanie sklepem internetowym oraz stanami magazynowymi. Oprogramowanie pozwala także na zarządzanie kadrami, ustalanie grafików pracy, sprawdzanie list obecności.
Jednymi z najważniejszych zagadnień jest bez wątpienia możliwość samodzielnego zarządzania księgowością – to olbrzymie ułatwienie oraz oszczędność kosztów. Zazwyczaj właściciele firm zatrudniają biura księgowe do prowadzenia dokumentacji i zarządzania kadrami. Nowoczesne oprogramowanie pozwoli na samodzielnie zarządzanie tymi zagadnieniami. Oprogramowanie dla przedsiębiorców to także ułatwienie w fakturowaniu oraz wystawianiu rachunków – wszystko znajduje się pod ręką!
Przesyłanie danych – jak robić to prawidłowo?
Drugim poważnym problemem, który od lat starają się rozwiązać informatycy, jest zastosowanie bezpiecznych metod przesyłu danych. Współcześnie coraz więcej dokumentów czy faktur wysyłamy właśnie drogą elektroniczną. Aby operacja ta była bezpieczna i aby dokumenty nie wpadły w niepowołane ręce konieczne jest zastosowanie platform wymiany danych, np. ECOD. Dzięki niej dokumenty trafiają wprost do rąk kontrahentów: szybko i bezpiecznie.