Współcześnie wiele mówi się o potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa, nie tylko w miejscach zamieszkania ludzi, ale i zakładach przetwórczych, przedsiębiorstwach. Wiele z nich: zakłady farmaceutyczne, zakłady galwaniczne tworzą produkty, których efektem ubocznym jest powstawanie substancji żrących, toksycznych. Odpowiednie składowanie i magazynowanie takich substancji jest obowiązkiem zakładów. Obecnie jest to znacznie prostsze niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu.
Jak budowane są zbiorniki przemysłowe?
Różnorodność substancji toksycznych i żrących sprawia, że wiele zakładów przetwórczych musi tworzyć specjalistyczne zamówienia dla firm tworzących zbiorniki przemysłowe. Chodzi o to, aby ich konkretne parametry nie pozwalały na przedostanie się danej substancji na zewnątrz. W zależności od rodzaju toksycznych związków może zdarzyć się, że zbiornik będzie miał budowę pojedynczą lub płaszczową. Zbiorniki tworzone są tak, aby możliwe było wygodne i bezpieczne wlewanie i zlewanie z nich substancji żrących. Zadaniem projektantów jest także dobrać takie materiały, aby mieć pewność, że korozja nie spowoduje w nich dziury.
Gdzie stosowane są zbiorniki przemysłowe? Przede wszystkim we wspomnianych wcześniej zakładach galwanicznych, ale również chemicznych, przetwórczych, zakładach produkujących paszę dla zwierząt.
Źródło: www.prox.info.pl