Nowoczesne tarasole coraz częściej widoczne są w polskiej przestrzeni architektonicznej. Mogą być one wykorzystywane na tarasach, jak i w ogrodach. Wybór tarasoli to przede wszystkim krok w stronę poprawienia naszego komfortu podczas wypoczynku na świeżym powietrzu: tarasola znacząco podniesie poziom naszej wygody, pozwoli cieszyć się bliskością zieleni i umożliwi częstsze przebywanie na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę.
Jak skonstruowana jest tarasola?
Tarasola to konstrukcja wznoszona na elementach aluminiowych malowanych proszkowo. Zastosowanie takiej technologii pozwoliło na wysoki poziom ochrony przed wilgocią i rdzą. Konstrukcja może być pomalowana na kolor wybrany przez klienta z szerokiej gamy barw klasycznych i kolorów drewnopodobnych. Dzięki temu tarasola może być wpisana w już zaaranżowany taras. Na stronie tarasola.pl znajdziemy przykładowe realizacje.
Na szczycie tarasoli znajduje się dach – ten, w zależności od modelu, może być wykonany z tkaniny technicznej trójwarstwowej lub też z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi. Dachy są składane, przez co użytkownik sam decyduje o tym ile światła wpadnie pod tarasolę. Dachy tarasoli doskonale chronią przed silnym promieniowaniem słonecznym, nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu panuje przyjemna, niska temperatura. Zastosowanie innowacyjnych materiałów pozwoliło zagwarantować użytkownikom, że również w czasie niespodziewanego deszczu nie będziemy musieli przerywać naszego wypoczynku. Dachy mogą być sterowane za pomocą pilota lub też manualnie.
Dodatki do tarasoli
Producent tarasoli proponuje użytkownikom swoich produktów dodatkowe udogodnienia, aby możliwe stało się korzystanie z tarasu również w czasie jesieni. Panele boczne pozwolą ochronić się przed silniejszymi podmuchami wiatru. Promienniki ciepła zapewnią komfort termalny.