Cellulit to problem polegający na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej pod skórą. W terminologii medycznej nazywany jest lipodystrofią. Wyglądem przypomina pomarańczową skórkę i jest trudny do usunięcia przy pomocy tradycyjnych metod. Przedstawiamy zabiegi medycyny estetycznej, które są pomocne w usuwaniu cellulitu.
Czym jest cellulit?
Cellulit to zmiany zachodzące w tkance podskórnej, które polegają na nierównomiernym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Efektem są charakterystyczne grudki i zagłębienia, przypominające pomarańczową skórkę. Z problemem tym zwykle zmagają się kobiety, rzadziej mężczyźni. Często towarzyszy otyłości, lecz może również pojawić się u osób szczupłych. Cellulit spowodowany jest przeważnie brakiem regularnego ruchu, niewłaściwym odżywianiem i zachwianiem gospodarki hormonalnej. Lokalizuje się na tych obszarach ciała, w których znajduje się najwięcej tkanki tłuszczowej, czyli przede wszystkim: na udach, pośladkach, biodrach, brzuchu, ramionach czy plecach.
Czy możliwe jest całkowite usunięcie cellulitu?
Walkę z pomarańczową skórką warto rozpocząć, gdy tylko pojawią się niechciane zmiany. Im mniej zaawansowany cellulit, tym łatwiej i szybciej można go usunąć. Nie oznacza to jednak, że przy pomocy odpowiednich metod nie można usunąć również głębszych zmian w tkance podskórnej. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje sposobami, które umożliwiają redukcję cellulitu w każdym stadium jego rozwoju. Trzeba jednak mieć świadomość, że w przypadku zaawansowanych zmian terapia może potrwać dłużej, wymagać większej liczby zabiegów, a nawet połączenia kilku metod w celu uzyskania najlepszych efektów modelowania sylwetki – wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie. Polecane zabiegi na cellulit to niechirurgiczne procedury, których celem jest poprawa mikrokrążenia w tkance, wzmocnienie skóry oraz redukcja tkanki tłuszczowej.
Jaki zabieg na cellulit wybrać?
Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki proponują terapię antycellulitową z wykorzystaniem następujących metod:
Endermologia, czyli modelowanie poprzez masowanie
Endermologia skupia się na pobudzaniu naturalnych procesów, zachodzących w tkance podskórnej. Zabieg ten stymuluje skórę do podjęcia samoodnowy, a tym samym zredukowania cellulitu. Stanowi połączenie podciśnienia z masażem rolkami. Urządzenie zasysa fałd skóry, który następnie jest intensywnie rozmasowywany. W ten sposób zainicjowany zostaje drenaż limfatyczny, a także lipoliza (rozpuszczanie tkanki tłuszczowej) oraz produkcja kolagenu w skórze. To wszystko skutkuje poprawą napięcia skóry i zmniejszeniem widoczności cellulitu. Dla uzyskania pożądanych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów.
Fala uderzeniowa (fala akustyczna)
Innowacyjna technologia wykorzystywana dotąd przede wszystkim w fizjoterapii. Przynosi korzystne efekty w terapii cellulitu. Działa poprzez wywoływanie skokowych zmian ciśnienia w tkance podskórnej. Powoduje przerwanie błon komórek tłuszczowych tworzących cellulit, czego efektem jest uwolnienie zawartego w nich tłuszczu. Jednocześnie fala akustyczna pobudza produkcję kolagenu w skórze, a więc poprawia jej napięcie. Wszelkie procesy zapoczątkowane podczas tego procesu odbywają się stopniowo w ciągu następnych tygodni i miesięcy. Fala uderzeniowa pozwala na redukcję nawet zaawansowanych postaci cellulitu. Optymalne rezultaty pojawiają się po serii 5-10 zabiegów.
Mezoterapia igłowa
Cellulitu można się również pozbyć poprzez ostrzykiwanie tkanki podskórnej odpowiednim preparatem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich składników aktywnych możliwe jest poprawienie metabolizmu komórek, znajdujących się w tkance podskórnej. Mezoterapia igłowa na cellulit usprawnia mikrokrążenie, pobudza usuwanie tłuszczu z organizmu i wzmacnia strukturę skóry. Najlepsze rezultaty przynosi, gdy łączy się ją z innymi zabiegami, np. endermologią czy falą uderzeniową.
W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/